آموزش اصول پایه نتورک مارکتینگ

آموزش اصول پایه نتورک مارکتینگ

کتاب : جادوی فکر بزرگ

نویسنده : دیوید جی شوارتز

فصل اول : باور کنید میتوانید موفق شوید و موفق خواهید شد.

موفقیت یعنی چیزهای مثبت و عالی فراوان. موفقیت یعنی کامیابی شخصی ، خانه‌ای زیبا ، تعطیلات ، مسافرت ، وسایل نو ، امنیت مالی ، و دادن بیشترین امتیازات به فرزندان. موفقیت یعنی بدست آوردن تحسین دیگران ، رهبری ، مورد احترام بودن در کار و زندگی اجتماعی. موفقیت یعنی رهایی از نگرانی‌ها ، ترس‌ها ، نومیدی‌ها و شکست.

موفقیت یعنی مناعت طبع ، یافتن شادی همیشگی و رضایت بیشتر از زندگی و توانایی در کمک‌رسانی به کسانی که به آدم وابسته هستند. موفقیت یعنی فتح و ظفر.

موفقیت و پیشرفت هدف زندگی است. هر انسانی خواهان موفقیت است. هر کسی بهترین چیزی را میخواهد که این زندگی میتواند ارائه دهد. هیچ کس از حرکت لاک‌پشتی و زیستن در حد متوسط لذت نمی‌برد. هیچ کس دوست ندارد درجه‌ دو باشد و احساس کند مجبور است آنگونه زندگی کند.

یکی از مفیدترین تعلیمات موفقیت‌ سازی عبارتی است که میگوید ایمان میتواند کوه را جابجا کند.

باور کنید ، به‌راستی باور کنید که شما میتوانید کوهی را جابجا کنید و میتوانید. شمار افرادی که معتقدند میتوانند کوه‌ها را به حرکت در آورند ، زیاد نیست. درنتیجه ، معدودند کسانی که این کار را میکنند.

شاید گاهی شنیده‌اید که کسی بگوید : «بی معناست که آدم فکر کند میتواند فقط با گفتن کوه ، حرکت کن!، کوهی را وادار کند تکان بخورد. واقعا غیرممکن است.

افرادی که اینگونه فکر میکنند ایمان را با تفکر آرزومندانه اشتباه گرفته‌اند. راستش را بخواهید ، آدم نمیتواند آرزو کند کوهی خود به خود حرکت کند. شما نمیتوانید با آرزو کردن خود را در هیأتی اجرایی جا دهید.

شما نمیتوانید با آرزو کردن خود را در خانه‌ای پنج خوابه ، با سه سرویس بهداشتی و یا در رده‌هایی با درآمد بالا جا دهید. شما نمیتوانید با آرزو کردن خود را در موقعیت رهبری قرار دهید.

لیکن شما میتوانید با ایمان کوهی را حرکت دهید. شما میتوانید با ایمان به اینکه میتوانید موفق شوید ، به موفقیت برسید.

در نیروی ایمان ، هیچ چیز مرموز یا سحرآمیزی وجود ندارد.

طرز کار ایمان این است. ایمان به نگرش «من مثبت هستم ، و من میتوانم باعث کسب نیرو ، مهارت و انرژی لازم برای انجام دادن کار میشود. هنگامی که به من میتوانم آن را انجام دهم ، معتقد باشید شیوه‌ انجام دادن آن پیدا میشود.

هر روز در سراسر کشور افراد جوان در مشاغل جدید دست به کار میشوند. هر یک از آنها «آرزو میکند تا روزی بتواند از توفیق رسیدن به اوج بهره‌مند شود. ولی اکثر این جوانان ، ایمان لازم برای رسیدن به درجه‌ های عالی را ندارند. پس به اوج نمیرسند. اگر معتقد باشند که صعود به بلندی غیر ممکن است ، نردبان منتهی به بلندی ‌های رفیع را نمی‌یابند و رفتار آنان در حد رفتار شخص متوسط باقی میماند.

ولی تعداد اندکی از این افراد جوان براستی معتقدند که موفق خواهند شد. آنها با نگرش «من به اوج میرسم به کار خود ادامه میدهند. و با ایمان محکم به اوج میرسند. با اعتقاد به اینکه موفق خواهند شد و اینکه غیر ممکن نیست این افراد رفتار مدیران ارشد را بررسی و مشاهده میکنند. آنها می‌آموزند که چگونه افراد موفق با مشکلات روبرو میشوند و تصمیم میگیرند. آنها نگرش و تفکرات افراد موفق را بررسی میکنند.

نحوه‌ انجام دادن کار به ذهن کسی میرسد که معتقد باشد از پس آن بر می‌آید.

دو سال پیش ، زن جوانی از آشنایانم تصمیم گرفت که یک نمایندگی فروش خانه‌های متحرک دایر کند. خیلی‌ها به او توصیه کردند که این کار را نکند چون او نمیتواند از پس این کار برآید.

او کمتر از سه هزار دلار پس‌ انداز داشت ، و میدانست که حداقل سرمایه‌ لازم چند برابر آن مقدار بود.

عده‌ای به او گفتند : «ببین این کار چقدر رقابتی است . و مشاورانش نیز پرسیدند : «علاوه براین ، تو در فروش خانه‌های سیار هیچ تجربه‌ عملی نداری ، چه رسد به اداره‌ یک مؤسسه؟

ولی این خانم جوان به خودش و توانایی خود در موفق شدن ایمان داشت. او زود قبول کرد که سرمایه ندارد و این تجارت بسیار رقابتی است ، و او نیز فاقد تجربه است.

وی گفت : «اما همه‌ شواهدی که میتوانم جمع کنم نشان میدهد که صنعت خانه‌ متحرک در حال توسعه است. علاوه برآن ، من رقبایم را بررسی کرده‌ام. میدانم که میتوانم در کار خرید و فروش خانه‌های متحرک ، بهتر از هر کس دیگری در این شهر عمل کنم. چند اشتباهم را پیش‌بینی میکنم ، ولی تصمیم دارم زود به اوج برسم .

برچسب:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست