آموزش اصول پایه نتورک مارکتینگ

آموزش اصول پایه نتورک مارکتینگ

گزیده ای از کتاب : فرزانگی

نویسنده : جیم ران

دانش
 
آیا برای روح خود ضیافت برگزار میکنید؟

چه فقیر است کسی که برای خود رستوران مورد علاقه دارد ولی نویسنده‌ مورد علاقه ندارد. این فرد جایی را برای تغذیه‌ جسم خود انتخاب کرده ولی جایی برای تغذیه‌ روان خود ندارد!

چرا باید این گونه باشد؟ تا بحال منحنی یادگیری به گوشتان خورده است؟ از بدو تولد تا هیجده سالگی منحنی یادگیری ما با سرعت زیاد رو به بالا حرکت میکند ، و استعداد یادگیری ‌مان در این دوره حیرت‌آور است.

حجم سنگینی از مطالب را سریعا یاد میگیریم. درباره‌ زبان ، فرهنگ ، تاریخ ، علوم ، ریاضی و هر چیز دیگر مطلب یاد میگیریم!

روند صعودی منحنی یادگیری بعضی‌ها همچنان ادامه پیدا میکند. ولی در مورد اکثریت همین که شاغل میشوند ، شیب نمودار کم میشود. حالا که دیگر امتحانی گرفته نمیشود و کسی مجبورمان نمیکند کاغذ و قلم همراه داشته باشیم ، چرا باید دیگر کتاب بخوانم؟

البته از راه تجربه چیزهایی یاد خواهید گرفت ، ولی با آزمون و خطا و تکرار اشتباهاتی که دیگران بارها قبل از شما مرتکب شده‌اند.

میدانید چه میشد اگر منحنی یادگیری تان حتی بعد از درس و مدرسه به روند صعودی خود ادامه میداد؟ چه چیزهایی که یاد نمیگرفتید و چه مهارتهایی که در خود پروش نمیدادید. میتوانستید کارایی خود را بی‌اندازه بالا ببرید. از شما میخواهم برخلاف معمول ، روند صعودی منحنی یادگیری‌ تان را حفظ کنید و با ولع در پی یادگیری باشید.

یکی از راههای تغذیه‌ ذهن و روان و تحصیل و پرورش فلسفه‌ زندگی ، مطالعه‌ آثار مردان بزرگ است. شاید نتوانید آنها را ببینید ، ولی میتوانید کتابهایشان را بخوانید. خیلی از بزرگان دیگر در میان ما نیستند ولی کتابهایشان را که داریم! در کتابخانه‌ ها آثار آنها را جستجو کنید. مجله‌ ها را بگردید. به کتاب‌فروشی ‌ها بروید. با رفتن به این مکانها و گشتن در نشریات ، روح خود را به ضیافت دعوت کرده‌اید.

علاوه بر مطالعه به معاشرت و همنشینی نیز نیاز داریم. در زندگی من کسانی هستند که به من در یافتن پاسخ به پرسش‌های مهم زندگی کمک میکنند ، و در اصلاح و بهبود فلسفه‌ام ، سنجیدن ارزش‌ها و تأمل روی پرسش‌هایی درباره‌ی موفقیت ، یاری‌ام میدهند.

ما همگی به حشر و نشر با انسانهای جوهردار نیازمندیم تا در زمینه ‌های مهمی چون اجتماع ، پول ، شغل ، خانواده ، دولت ، عشق ، دوستی ، فرهنگ ، سلیقه‌ها ، فرصت‌ها و جامعه از آن‌ها تأثیر بپذیریم.

فلسفه عمدتا تحت تأثیر اندیشه‌ هاست و اندیشه‌ها عمدتا تحت تأثیر تحصیلات و تحصیلات عمدتا تحت تأثیر کسانی است که با آنها همنشین و هم ‌صحبت هستیم.

یکی از بخت‌های بزرگ من در زندگی آشنایی پنج ساله‌ام با آقای شوف بود.( شوف پنج سال بعد از آشنایی در سن 49 سالگی فوت کرد ولی تاثیری عمیق روی افکار جیم ران گذاشت ). وی در این مدت اندیشه ‌های خود را بر سر میز شام ، در هواپیما ، در جلسات تجاری و در گفتگوهای خصوصی و گروهی ، با من در میان میگذاشت.

آموزه ‌های زیادی به من انتقال داد که توانستم با آنها هر روز در فلسفه و فعالیت‌ های خود تغییرات کوچک و مثبت بدهم. این تغییرات هر روزه ، که بعضی از آن‌ها بسیار جزئی ولی مهم بودند، در نهایت پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را برایم به بار آوردند.

عمده‌ درس‌ ها شامل تکرار چندین باره‌ آموزه‌ ها و اندیشه‌ها از زبان آقای شوف بود. چنین فرصتی نصیب هرکسی نمیشود! این اصول عالی‌ترین تغذیه برای روح آدم و در حقیقت مهمترین عنصر سازندگی هر ذهن منسجمی است.

از شما میخواهم همان گونه که جسم خود را تغذیه میکنید ، به روح خود نیز غذا بدهید. آن را با اندیشه‌های خوب ، از هر کس و هر جا که باشد ، تغذیه کنید. همیشه مترصد اندیشه‌ های خوب باشید ، اعم از اندیشه‌ های نو در تجارت ، تولید ، خدمات ، و رشد شخصی. هر اندیشه‌ تازه‌ای به اصلاح و بهبود فلسفه ‌تان کمک میکند. همین فلسفه راهنمای زندگیتان شده و فضل و برتری به آن میبخشد.

♦ نتورک را حرفه ای و علمی کار کنید.

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست