آموزش اصول پایه نتورک مارکتینگ

آموزش اصول پایه نتورک مارکتینگ

چگونگی ساخت یک سازمان

شروع در مسیر صحیح ( قسمت اول )

برای شروع ما مرتب درباره‌ این کار و کارهای دیگر صحبت میکنیم. چون در زندگی متوجه میشوید روشی که برای یک امر موفقیت‌ آمیز باشد ، برای امور دیگر نیز به‌ عنوان یک چهارچوب ذهنی یا اخلاق کاری موفقیت‌ آمیز است.

پژوهشها نشان داده است در کارهای تولیدی یا در زمینه کارهای تجاری اگر کسی را که در یک قسمت برای مثال حسابداری پیشرفت داشته است ، در قسمت بازاریابی کار خود را شروع کند ، به احتمال زیاد در بخش بازاریابی نیز پیشرفت خواهد کرد ، چون همان چهارچوب ذهنی و اخلاق کاری که در حسابداری باعث پیشرفت او شده است ، در جای دیگر هم باعث پیشرفت او خواهد شد.

آن چیزی که شما در‌ این تجارت یاد میگیرید ، میتواند شما را در زمینه‌های تجاری دیگری هم به یک انسان موفق بدل کند.

وقتی صحبت از مسیر صحیح میشود ، منظور ساخت یک پایه و اساس صحیح است که مشخص میکند شما تا چه اندازه یک رهبر کار آمد خواهید شد و درنتیجه سازمانی با چه ابعادی میتوانید تشکیل دهید. همه دوست داریم یک سازمان فروش جهانی داشته باشیم.

همیشه وقتی کسی از تجارت الکترونیک و کامپیوتر با من حرف میزد من آنها را مسخره میکردم. هیچ شناختی از‌ این تجارت نداشتم. فکر میکردم مثل بچه ‌هایی هستم که باید با کامپیوتر بازی کنم. نمی‌توانستم سود دهی‌ این تجارت را درک کنم. نمی‌دانستم تجارت الکترونیک در مقیاس جهانی چه مفهومی‌ دارد.

خاطرم هست چند وقت پیش یکی از دوستانم به محل کارم آمد و گفت : «عجب چیزی است این تجارت الکترونیک و اینترنت و… و من بهت ‌زده به او نگاه میکردم. چون از دید من شبکه فقط رابطه بین چند نفر آدم بود. من فقط میدانم چگونه میتوان یک سازمان را با چند نفر ساخت. این‌که بنشینید و گروه درست کنید و جلسه بگذارید ، فروش داشته باشید و…

بعد بسیار زود متوجه شدم بخاطر تجارت الکترونیک دوستم مرتب میگفت : «یک زمینه کاری در سوئد ‌ایجاد شده است که نه تنها در سوئد ، بلکه همه ‌جا در حال پیشرفت است و من مات میماندم. او ثابت کرد من اشتباه فکر میکنم و میتوان‌ این برنامه را بر مبنای تجارت الکترونیکی به درستی پایه ‌ریزی کرد ، اما در عین حال باید یک سازمان بزرگ جهانی را از طریق افراد سازمان خود تشکیل دهید.

این یکی از موضوعاتی است که در‌ این بخش میخواهم در مورد آن بیشتر صحبت کنم. یعنی‌ اینکه چگونه میتوان یک سازمان فروش بزرگ به راه انداخت؟

شروع کار به‌ این شکل است : در ابتدا با دوستان ، اقوام و همکاران شروع میشود ، اما اگر راه را درست ادامه دهید ، خواهید دید سازمان فروش شما پا به شهرها و کشورهایی میگذارد که خود شاید هرگز آنجا نرفته‌اید. بنابراین وقتی میگوییم پایه و اساس کار مشخص میکند شما تا چه حد یک رهبر موفق برای سازمان خود میشوید ، منظور همین است. چون هر سازمانی یک رهبر و پیشتاز میخواهد.

قبل از هر اقدامی ‌باید به اساس کار خود فکر کنید. بارها افرادی را دیده‌ام که میگویند : «فلانی میخواهم به فلان شهر یا فلان کشور بروم ، من‌ این را میدانم ، من آن را میدانم و… و من به آنها میگویم : ‌«صبر کن! ‌آیا تا امروز در‌ این زمینه آموزش ‌های لازم را دیده‌ای؟ ‌آیا میدانی چگونه میتوانی‌ این تجارت را به ‌طور مؤثر معرفی کنی؟ و… و آنها در جواب میگویند : «نه! تو هم باید با من بیایی! من نمیتوانم در یک زمان ، در صد مکان مختلف باشم.

در‌ این تجارت ، ‌بهترین و مهمترین پایه و اساس خود شما هستید.

به حکایت زیر توجه کنید :

روزی «فردریک کبیر ، امپراتور روس ، در اطراف برلین قدم میزد که با پیرمردی که مثل شاخ شمشاد از جهت مخالف می‌آمد ، رو به‌ رو شد.

فردریک از پیرمرد پرسید : «تو کیستی؟

پیرمرد جواب داد : «من یک شاه هستم. J

فردریک لبخندی زد و گفت : «یک شاه! بسیار خب قلمرو سلطنت تو کجاست؟

پیرمرد مغرور جواب داد : «خودم ، هر یک از ما سلطان زندگی خود هستیم.

قبل از مدیریت بر خانه ، سازمان یا اداره و جامعه ، بر خود مدیریت کنیم و مدیر خود باشیم. ( به دنیا آمده‌ایم تا خوشبخت شویم )

رهبران نمیتوانند تا وقتی از پس خود بر نیامده‌اند ، از پس دیگران برآیند. «جان ماکسول

شما باید از درون خود شروع کنید. باید درک کنید اگر قرار است بنیان سازمانتان باشید ، اولین کاری که باید انجام دهید ، کسب تحصیلات است.

هر چقدر که میتوانید درباره‌ این صنعت بیاموزید. این یک صنعت سابقه‌دار و تأثیرگذار در تحولات جهانی بوده است. کاری است که زندگی بسیاری از انسانها را متحول کرده و آنها را به استقلال مالی رسانده است. این تجارت ، زمینه‌ای است که چهره‌ سیاره ما را دگرگون کرده است.

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست